Třeboň je vyhledávanou destinací pro dovolenou v ČR. Třeboň je krásné historické město v Jižních Čechách, známá je především svými rybníky, ne nadarmo se jí přezdívá město tisíců jezer. Mimo nádherných rybníků se zde nachází mnoho přírodních, ale i historických památek, jež tvoří nezapomenutelnou atmosféru tohoto města.
Cykloturistika a pěší turistika jsou zde nejoblíbenějšími sportovními aktivitami. Zdejší rovinatý terén s nádhernými lesy a hrázemi rybníků nabízí ideální prostředí pro dlouhé, ale i kratší projížďky na kole, nebo pěší tůry. Na své si zde přijde jak rodina s dětmi tak i zkušený turista.
Zpestřením vaší aktivní dovolené může být též projížďka na koni. K této aktivitě jsou na Třeboňsku vynikající podmínky. Využijte například služby Mlýnského dvora http://www.mlynsky-dvur.cz/ , kde jsou ustájeni koně, na nichž se za poplatek můžete svést.
Nemalým lákadlem města Třeboň je taktéž lázeňství, chcete-li prožít dovolenou 2013 spíše ve znamení odpočinku a péče o své tělo jistě pak rádi využijete služeb jedněch z Třeboňských lázní. Přijeďte do lázní a ubytujte se za velmi atraktivní ceny v Penzionu u Bumanů nebo Penzionu u Sedláčků.
V Třeboni a jejím okolí je možné navštívit i mnoho historických památek. Mezi nejnavštěvovanější patří Schwarzenberská hrobka, v níž jsou uloženy ostatky příslušníků z rodu Schwarzenbergů. Hrobka je pozoruhodnou architektonickou památkou. Neméně zajímavou památkou je také Zámek Třeboň, Třeboňské seníky, Zámek Jemčina, sídlo Emy Destinové a mnoho dalších pozoruhodných památek.

Written by